Календар

< квітня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Четвер, 10 квітня 2014, 08:06

alt

Запитання - відповідь:  Я з 1978 по 1997 роки працював в Республіці Казахстан. Чи зарахують мені до страхового стажу при призначенні пенсії за віком цей період роботи та на підставі яких документів?


      Відповідно до ст. 4 Угоди між Міністерством соціального захисту населення України та Міністерством соціального захисту населення Республіки Казахстан про співпрацю в галузі пенсійного забезпечення від 21.09.1995, пенсійне забезпечення громадян України і громадян Республіки Казахстан та членів їх сімей здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої вони проживають.

     Підпунктом “в” пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунок) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 (далі – Порядок), передбачено, що особи, яким пенсія призначається відповідно до Міждержавних Договорів (Угод) в галузі пенсійного забезпечення, надають до Пенсійного фонду документи про стаж, визначенні Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок підтвердження трудового стажу), та довідку про заробітну плату згідно із додатком 1 до Порядку.

     Відповідно до Порядку підтвердження трудового стажу, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. У випадку, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

    З огляду на зазначене, при призначенні пенсії страховий стаж, набутий на території Республіки Казахстан, буде враховано на підставі записів у трудовій книжці, а у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній – на підставі інших документів, виданих за місцем роботи або архівними установами. Заробітна плата для обчислення розміру пенсії визначається відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates