Календар

< квітня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Понеділок, 14 квітня 2014, 09:53

alt

Запитання - відповідь: Добрий день, я мешканець міста Шостка проживаю з жінкою, яка не є громадянкою України, і ми не перебуваємо у шлюбі. У нас народилася дитина за межами України. В свідоцтві про народження я записаний батьком. Дитина зареєстрована громадянином України. Чи може наша дитина отримувати будь-які виплати?

Повідомляємо, що органи праці та соціального захисту населення призначають і виплачують державні види допомоги згідно з вимогами діючого законодавства та у розмірах, визначених нормативними актами, зокрема Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.01р. № 1751.


      Статтею 1 Закону передбачено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

       Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України на умовах, передбачених цим Законом, іншими законами або міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 10 Закону допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну).

      Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки (ст.11 Закону).

     Водночас, пунктом 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751) визначено, що для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються заява одного з батьків (опікуна), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, копія свідоцтва про народження дитини, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка для призначення допомоги при народженні дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад. Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

       Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію посвідки на постійне або тимчасове проживання.

         Іншого чинним законодавством не передбачено.

      Для отримання ґрунтовних роз’яснень з даного питання рекомендуємо звернутись до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates