Календар

< квітня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30        

до 3-х років
Понеділок, 28 квітня 2014, 08:00

alt

Запитання - відповідь:  Я працюю на державній службі і в мене народилася дитина. Відпустка по догляду за дитиною була оформлена на дружину, яка є приватним підприємцем. Чи можу я переоформити на себе відпустку по догляду за дитиною? І яка послідовність оформлення документів?

     Органи праці та соціального захисту населення при визначенні права громадян на призначення державної допомоги керуються виключно положеннями діючого законодавства, зокрема Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.01 № 1751.

       Відповідно до статті 13 Закону право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.


       Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

       Одночасно пунктом 21 Порядку визначено, що переоформлення документів щодо виплати допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії, здійснюється згідно з письмовою заявою такої особи на підставі довідки з місця роботи, навчання, служби, центру зайнятості про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості.

        Відповідно до вищевикладеного Ви маєте право на оформлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. За порядком оформлення Вам необхідно звернутись до відділу грошових виплат і компенсацій за адресою: вул. Горького, буд. 4А, записатись на прийом можна за телефоном 7-21-47 (інформатор).

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates