Календар

< квітня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30        

Годинник

Ulti Clocks content

.


ЧАЕС
Понеділок, 28 квітня 2014, 08:01

alt

Запитання - відповідь:  Имею ли я право на получение чернобыльского удостоверения, так как я родилась в 1992 году и мой отец является ликвидатором аварии на ЧАЕС ІІ категории после 18 лет?

     Згідно з пунктом 4 статті 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” до дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіологічного контролю.

      Дітям, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, видається посвідчення серії Д. Посвідчення діє до повноліття дитини, тобто досягнення нею 18-річного віку.

        Після досягнення повноліття особам, зазначеним у пункті 4 статті 27 вищезгаданого закону, категорії встановлюються відповідно до пункту 4 статті 14 вказаного закону, а посвідчення видаються згідно з Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997р. № 51.

       До четвертої категорії можуть бути віднесені громадяни, які постійно проживають або працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

      Діти, народженні після 1989 року, які прожили в зоні посиленого радіологічного контролю менше чотирьох років на 1 січня 1993 року, не мають права після досягнення 18-річного віку на одержання посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

      Будь яких виключень діюче законодавство з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з цього приводу не містить.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates