Календар

< травня 2014 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Годинник

Ulti Clocks content

.


П'ятниця, 16 травня 2014, 10:44

alt

Запитання - відповідь: Підкажіть, будь ласка, якщо звернусь за допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, не в день настання відпустки по догляду за дитиною, пізніше, наприклад, через рік чи буде виплачена допомога за минулий період?

    Органи праці та соціального захисту населення при визначенні права громадян на призначення і виплату державних видів допомоги керуються виключно вимогами діючого законодавства.

 

      Механізм призначення і виплати державних видів допомоги cім’ям з дітьми, в тому числі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, визначено Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751.

   Статтею 14 зазначеного Закону, зокрема передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

   

    Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

  

    При цьому, п.18 вищезазначеного Порядку визначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб – з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

    Днем звернення за призначенням вказаної допомоги вважається день прийняття органом праці та соціального захисту населення відповідної заяви з усіма необхідними документами.


     

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates