Календар

< червня 2014 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30            

Годинник

Ulti Clocks content

пенсія
Середа, 25 червня 2014, 15:51

alt

Запитання - відповідь: У лютому 2011 року мені виповнилося 60 років (дата народження - 18 лютого 1951 року). На момент досягнення пенсійного віку не працював, проте мав стаж державної служби понад 15 років. З травня 2012 року працюю на посаді помічника народного депутата України. Чи маю право на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”?

Відповідь. Статтею 37 Закону України “Про державну службу” передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
 До досягнення 62-річного віку, право на пенсію за віком мають державні службовці – чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
 60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року;
 60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;
 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31  грудня 1954 року;
 61 рік 6 місяців - які  народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
 Оскільки дописувач народився в 1951 році, відповідно, його вік виходу на пенсію державного службовця – 60 років. Враховуючи те, що на 18 лютого 2011 року він не працював на посаді державного службовця та не мав 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, підстави для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” відсутні.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates