Календар

< липня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

Годинник

Ulti Clocks content

.


Інформація щодо нової адресної програми Уряду для соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг
П'ятниця, 25 липня 2014, 09:52

     Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг.
      Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.


Хто може звернутися за призначенням компенсації?
        -Особа,  яка зареєстрована у житловому приміщенні.


 Які документи необхідно подати для призначення компенсації?
 -заяву, особи , яка зареєстрована за даною адресою;
 -довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
 -довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку);
 -пред’явити паспорт.


 Які сім’ї матимуть право на отримання компенсації?
        Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.
        Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
       Зазначений прожитковий мінімум сім’ї буде визначатися окремо для кожної  cім’ї залежно від її складу.
       У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї  надає інформацію про відсутність  доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.


        Встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):
 для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;
 для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;
 для працездатних осіб - 1218 грн.;
 для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.


 Яким чином проводиться розрахунок розміру компенсації?
   Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. Компенсацію не отримають сім’ї, які одержували і будуть одержувати житлові субсидії, оскільки вони продовжуватимуть сплачувати 10 або15 % своїх доходів.
      Розмір компенсації розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний, неопалювальний періоди, а також у неповні місяці опалювального періоду пропорційно кількості днів опалювального періоду у зазначених місяцях.
 Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Порядком, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року
       Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.


Важливо :

1.При призначенні компенсації не враховується майновий стан сім’ї, як це здійснюється при призначенні житлової субсидії, зокрема: 
 - наявність у володінні (користуванні) більш ніж одного житлового приміщення, більш ніж двох транспортних засобів;
 -здача в найм або оренду житлового приміщення;-наявність додаткових незадекларованих джерел для існування;
 - купівля майна, товарів, оплату послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

2. При    розрахунку   компенсації   застосовується    норма володіння    чи    користування
 загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія. Призначення компенсації на загальну/збільшену понад норму/ площу житла не передбачено.

3. Компенсація призначається виходячи з середніх обсягів споживання послуг за попередній період і не перераховується відповідно до фактично спожитих обсягів послуг.

4.  Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

5.  Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.


   Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до 10 календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від органів доходів і зборів, територіальних органів Пенсійного фонду України, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від заявника.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates