Календар

< серпня 2014 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Годинник

Ulti Clocks content

ТРУДОВА КНИЖКА – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ ПРАЦІВНИКА
П'ятниця, 15 серпня 2014, 08:20

      Трудова книжка – «паспорт» працівника, який підтверджує його трудову діяльність. Вона є одним із основних документів, що надається громадянином до центру зайнятості, а її копія зберігається в особовій справі безробітного.

     Порядок ведення трудових книжок визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників. Обов’язок внесення записів до таких книжок покладено на відповідальних працівників підприємств, установ, організацій (далі роботодавці).


      На жаль, роботодавці досить часто допускають помилки при внесенні записів до трудових книжок працівників. Найбільш поширеними помилками є: неправильно зазначена посада, професія, за якою працівник приймається на роботу; не вказана причина звільнення відповідно до діючого законодавства; не вказаний або неправильно вказаний пункт та стаття КЗпП України; неправильно вказана дата прийому або звільнення з роботи і т.п. Як же слід діяти, якщо в трудовій книжці виявлено неточний або неправильний запис?  Відповідь на це запитання визначається пунктами 2.6 – 2.10 Інструкції.

      У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу виправлення виконує роботодавець, який зробив відповідний запис. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідовано, відповідний запис робить правонаступник і засвідчує печаткою та підписом, а в разі відсутності правонаступника – вища організація , якій було підпорядковане підприємство, а в разі її відсутності – обласний чи державний архів.

        Виправлені відомості про прийняття на роботу, переведення тощо мають повністю відповідати наказу або розпорядженню, на основі якого роблять виправлення. У разі втрати наказу чи невідповідності змісту наказу фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу роблять на основі інших документів, що підтверджують виконання роботи. Показання свідків не можуть бути підставою для виправлення відомостей, внесених до трудової книжки.

       У розділі «Відомості про роботу» закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів не допускається. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання.

       За порушення встановленого порядку ведення трудових книжок, включаючи неправильний запис назви професії або посади, посадові особи несуть дисциплінарну, а в окремих випадках й іншу відповідальність згідно з законодавством.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates