Календар

< серпня 2014 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Годинник

Ulti Clocks content

.


Атестація робочих місць
Четвер, 14 серпня 2014, 09:01

Працюючи в шкідливих або небезпечних умовах праці, в особливих температурах  чи інших важких умовах, працівник перебуває під впливом небезпечних і шкідливих виробничих факторів, здатних викликати важкі захворювання, нанести шкоду здоров'ю та життю, тому такі робочі місця вимагають особливої уваги і ставлення не лише від працівника, а й з боку роботодавця. З метою отримання об'єктивної оцінки про стан умов праці та безпеки робочих місць, зайнятих на шкідливих виробництвах проводиться регулярна атестація робочих місць за умовами праці.


Навіщо потрібна атестація? Яка від неї користь працівникові? Чому  роботодавець обов'язково повинен це зробити? Коли необхідно провести атестацію робочого місця? Спробуємо розібратися з рядом питань.

 Атестація робочих місць є важливою процедурою для всіх учасників  у сфері охорони праці.  Для працівників — це насамперед  впевненість у власній безпеці, збереження здоров'я та соціальні пільги. Для роботодавця — можливість запобігти адміністративним та кримінальним розглядам і стягненням з боку наглядових та контролюючих органів, а також судовим  позовам від працівників.

Атестація робочого місця – це обстеження умов, в яких знаходяться працівник. При проведенні атестації встановлюються фактори і причини виникнення несприятливих умов праці. Санітарно-гігієнічне дослідження виробничого середовища виявить важкість та напруженість трудового процесу, рівень хімічних речовин або пилу у повітрі робочої зони, вібрації, шуму, несприятливого мікроклімату, біологічних факторів.

Оскільки, проведення атестації  направлено на збереження  здоров'я працівників,то обов'язково визначаються технічні і організаційні заходи, які мають покращити умови праці на таких робочих місцях.

 Законодавством передбачено пільги і компенсації за роботу в шкідливих умовах. Зокрема надбавки і доплати до посадового окладу, скорочений робочий тиждень, додаткова оплачувана відпустка, безкоштовне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком тощо.

Керівникам хочу наголосити, що непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про працю і охорону праці. Згідно з Законом України «Про охорону праці»  роботодавець повинен забезпечити свого працівника безпечними і достойними умовами праці. Тому наведення порядку на робочому місці через проведення атестації є безпосереднім обов'язком  керівника. Атестація робочого місця актуальна незалежно від того, чим займається підприємство.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates