Календар

< лютого 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Годинник

Ulti Clocks content

Атестація робочих місць за умовами праці
Вівторок, 03 лютого 2015, 10:23

alt

В даний час у нашій країні чимало працівників працюють в контакті з шкідливими виробничими чинниками, вплив яких може стати причиною погіршення стану здоров'я і, як наслідок, розвитку професійних захворювань. Так, недостатня освітленість позначається на функціональному стані органів зору, а також може стати причиною психоемоційного перенапруження і травм на робочому місці. Вплив виробничого шуму призводить до погіршення слуху, нервових і нервово-судинних захворювань, захворювань травної системи. Монотонна праця призводить до захворювання серцево-судинної і травної систем, важка праця – до хвороб серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату і так далі.

На 82 підприємствах міста (загальна кількість працюючих 12,4 тис. чол.) виявлені 2974 робочих місць, умови праці на яких за окремими показниками не відповідають санітарно – гігієнічним нормам. В таких умовах працюють 3,9 тис. чол.

Стаття 7 Закону України «Про охорону праці» встановлює, що працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безкоштовно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно - оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, які надаються в порядку, визначеному законодавством. Ці пільги надаються за підсумками атестації робочих місць відповідно до умов праці.

Кількість працівників, які у відповідності з чинним законодавством за результатами проведених атестацій робочих місць отримали право на пільгове пенсійне забезпечення, становить 2,0 тис. чол., за роботу в несприятливих умовах праці працівники мають право: на додаткові відпустки - 2,9 тис. чол., на доплати за роботу в несприятливих умовах праці - 3,2 тис. чол.

Порядок і періодичність проведення атестації робочих місць визначені постановою Кабінету міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці».

Атестація має важливе соціально-гігієнічне значення, тому що дозволяє своєчасно виявити шкідливі і небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу, визначити пріоритетні напрями модернізації обладнання та технологічних процесів, розробити і впровадити цілеспрямовані санітарно-гігієнічні та медико-профілактичні заходи, виходячи із специфіки умов праці на конкретних підприємствах.

            Таким чином, враховуючи глибокий соціальний зміст проведення атестації робочих місць за умовами праці для забезпечення захищеності працівників, зайнятих на роботах в несприятливих умовах праці, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та господарювання і фізичні особи (підприємці), які використовують найману працю, зобов'язані вжити необхідних заходів для її проведення, а на тих підприємствах, де термін її закінчився - провести чергову атестацію, забезпечити належне зберігання її матеріалів.

Адже лише в такий спосіб можна уникнути практики безпідставного позбавлення відповідних прав працівників або ж навпаки - незаконного визначення пільг та компенсацій.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates