Календар

< травня 2015 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30 31

Легальна зарплата — соціальні гарантії
Середа, 27 травня 2015, 12:47

alt

Актуальною темою сьогодні є боротьба з виплатою заробітної плати в "конвертах", реалізація гарантій оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

З метою детінізації та покращення ситуації на ринку праці в місті створена та працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу робочої групи входять представники: управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, державної податкової інспекції, центру зайнятості,   правоохоронних органів.

    Основними завданнями міської робочої групи є підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

     У нинішніх реаліях, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, в тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату “у конверті”. У даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів і як сплатити мінімум податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

      В свою чергу, працівник, який отримує заробітну плату “в конверті” втрачає свій фіксований трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, який очевидно буде мінімальним, оскільки передбачених пенсійних внесків роботодавець за працівника не сплачує.

    Також, особа без оформлення трудових відносин з роботодавцем нерідко втрачає виплати "лікарняних", "декретних" та компенсацій за період перебування на екзаменаційній сесії і інші виплати.

    Негативні наслідки щодо неукладення трудових відносин, виплати заробітної плати в "конвертах" відчувають як працівники, так і суспільство в цілому, оскільки ненадходження податків в бюджет країни впливає на:

- соціальні потреби громадян;

- реалізацію програм соціально-економічного розвитку країни;

- стабільність та впевненість в отриманні пенсії та інших соціальних виплат і ін.

     Кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це - запорука соціальної підтримки громадянина в будь-який час.

      Отже, роботодавцю варто задуматись про рівень та спосіб оплати праці найманих працівників — з одного боку, а з іншого — про те, що низький рівень заробітної плати та соціального захисту не сприяє зацікавленості працівників у досягненні високих трудових результатів.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates