Календар

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30        

Годинник

Ulti Clocks content

.


Інформація про хід виконання програми зайнятості населення м.Шостки на період до 2017 року” за підсумками 1 півріччя 2015 року
П'ятниця, 25 вересня 2015, 07:42

alt

Програма зайнятості населення м.Шостки на період до 2017 року ( далі -Програма зайнятості) розроблена з урахуванням Закону України “Про зайнятість населення”.

Метою програми-є забезпечення продуктивної зайнятості населення шляхом розширення сфери застосування праці та підвищення професійного рівня працездатного населення відповідно до суспільних потреб.

 

Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць

 

Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради здійснює вивчення питання створення нових робочих місць. Так., у І півріччі 2015 року юридичними особами створено 22 нових робочих місця, до підприємницької діяльності залучено 116 мешканців міста.

Одними з пріоритетних напрямів діяльності, що забезпечуватимуть реалізацію державної політики соціального захисту населення від безробіття- є стимулювання збереження існуючих робочих місць, легалізації зайнятості та створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску за працевлаштування громадян та стимулювання розвитку малого підприємництва шляхом надання компенсації в розмірі щомісячного єдиного внеску за створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних у пріоритетних галузях економіки.

Працівниками центру зайнятості з роботодавцями постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо можливості отримання компенсації витрат по сплаті єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних. У місцевій газеті «Перекресток» від 18.06.2015 розміщено інформаційний матеріал про надання компенсації витрат по сплаті єдиного внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця: «Створи нове робоче місце – отримай компенсацію!».

За січень - червень 2015 року на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат по сплаті єдиного соціального внеску працевлаштовано 8 зареєстрованих у центрі зайнятості безробітних осіб. Упродовж звітного періоду 11 роботодавців міста отримали компенсацію витрат по сплаті ЄСВ на суму 51,2 тис. грн. за 26 працевлаштованих безробітних.

Організовано та проведено 13 профінформаційних семінарів з орієнтацією на залучення до підприємницької діяльності, які відвідав 71 безробітний мешканець міста. Навчання за напрямком «Основи підприємницької діяльності» пройшли 19 безробітних громадян. До підприємницької діяльності залучено 20 осіб шляхом надання одноразово допомоги по безробіттю.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 357 осіб, у тому числі 334 безробітних взяли участь у громадських роботах, які є суспільно корисними для громади міста.

За звітний період міськрайцентром зайнятості з КП “Шостка-Зеленбуд” та управлінням праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради   укладено 13 договорів про організацію громадських робіт та фінансування їх організації.

Вказані роботи проводились за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевого бюджету пропорційно. На фінансування організації громадських робіт витрачено коштів на загальну суму 346,8 тис. грн.

У 1 півріччі 2015 року до Шосткинського міськрайонного центру зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення 6 працівників надали 2 роботодавця. Спеціалістами міськрайонного центру зайнятості надано комплекс послуг у ситуаціях запланованого вивільнення працівників.

Проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед безробітних та роботодавців щодо легалізації трудових відносин та забезпеченню прав застрахованих осіб на ринку праці.

На веб- сайті управління праці та соціального захисту населення розміщено 3 статті з питань легалізації “тіньової “ зайнятості.

Для роз’яснення законодавства про зайнятість населення, переваг легальної зайнятості міськрайцентром зайнятості були організовані та проведені 156 профорієнтаційних семінарів, які відвідали 1901 громадянин з числа безробітного населення міста.

З метою консультування з питань законодавства про зайнятість населення, співпраці суб’єктів господарювання із службою зайнятості при доборі працівників, легалізації зайнятості для роботодавців і населення   проведено 59 інформаційно-консультативних заходів, у яких взяли участь   488   роботодавців   та 403 безробітних громадян.

           

Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

 

Для ефективної організації професійного навчання зареєстрованих безробітних здійснюється аналіз попиту та пропозиції робочої сили у професійному розрізі. З метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках міськрайцентром зайнятості у звітному періоді організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 205 зареєстрованих безробітних громадян.

Упродовж 1 півріччя 2015 року бажаючих підтвердити кваліфікацію, рівень професійних знань, умінь та навичок за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями не було.

Шосткинський міськрайцентр зайнятості сприяє розширенню можливостей щодо підвищення конкурентоспроможності осіб віком старше 45 років. У місцевій газеті «Перекресток» від 25.06.2015 розміщено інформаційний матеріал «Держава готова вчити тих, кому за 45» про можливість пройти навчання, отримавши в центрі зайнятості ваучер.

Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

 

     З роботодавцями проведено 33 семінари, на яких доводилася інформація про професійно-кваліфікаційний склад безробітних осіб, які перебували на обліку в центрі зайнятості, розглядалися питання про переваги співпраці суб’єктів господарювання із службою зайнятості при доборі працівників, про права та обов’язки роботодавців у сфері зайнятості населення.

На базі Шосткинського міськрайцентру зайнятості створений гендерний інформаційний центр, завдання якого - надання якісної, оперативної та різноманітної інформації соціальними службами міста та району, громадськими організаціями з метою подолання правової та суспільної необізнаності, підвищення самооцінки, подолання психологічних тисків, виходу із стресових ситуацій з найменшими ризиками для особистості, вирішення питання соціальної незахищеності, формування активної позиції жінки на рину праці і в суспільстві.

За 1 півріччя 2015 року проведено 23 семінари з гендерних питань, в яких взяли участь 438 безробітних мешканців міста та району. У роботі 4 семінарів «Жінка на ринку праці» взяли участь 64 жінки. Проведено 8 семінарів для молоді «Особливості зайнятості молоді», якими охоплено 59 осіб.

 

Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

 

На новостворені робочі місця шляхом компенсації роботодавцям витрат по сплаті єдиного соціального внеску працевлаштовано 4 зареєстровані у центрі зайнятості безробітні особи, які є неконкурентоспроможними на ринку праці.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, працівниками міськрайцентру зайнятості проводиться роз’яснювальна робота серед інвалідів щодо направлення їх на навчання до центрів професійної реабілітації інвалідів та до інших навчальних закладів системи Мінсоцполітики з метою отримання професії відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Згідно з рекомендаціями медико-соціальних експертних комісій у 1 півріччі 2015 року проходили профнавчання 3 особи з інвалідністю. За сприяння міськрайцентру зайнятості працевлаштовано 17 осіб з інвалідністю. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 3 особи з інвалідністю.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates