Календар

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29        

Годинник

Ulti Clocks content

.


Мінсополітики України повідомляє, що цього року було прийнято низку нормативно-правових актів з питань волонтерської діяльності
Середа, 30 вересня 2015, 07:56

alt

Так, Верховною Радою України 5 березня 2015 року було прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності"(№ 246-УШ) (далі - Закон), який набув чинності 1 квітня цього року.

Зазначеним Законом скасовано норму стосовно надання юридичним особам статусу волонтерської організації. Відтепер залучати волонтерів до своєї діяльності можуть будь-які громадські організації та установи, які є неприбутковими, без отримання статусу волонтерської організації.

       Водночас, Законом розширено напрями волонтерської діяльності та передбачено надання одноразової грошової допомоги сім'ям волонтерів, які загинули в ході проведення антитерористичної операції, і волонтерам, які отримали поранення.

Крім того, Законом встановлено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування сприяють поширенню інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів (їх місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, а також, за наявності, адреси офіційного веб-сайту в мережі Інтернет та електронної пошти), перелік фізичних осіб (у разі їхньої письмової згоди відповідно до закону), організацій та установ, які потребують волонтерської допомоги, шляхом розміщення відповідної інформації на своїх веб-сайтах у мережі Інтернет і місцевих засобах масової інформації.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №604 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної інформації, бойових дій та збройного конфлікту, а також внесено зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операці, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates