Календар

< вересня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30        

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
Вівторок, 29 вересня 2015, 15:32

alt

В Управлінні Держпраці у Сумській області перебуває на контролі лист Державної служби України з питань праці № 2115/0/9-13/6/2П-15 від 11.08.2015 р. щодо стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах країни за 7 місяців 2015 року в областях.

Даним листом доведено до відома, що за 7 місяців поточного року на підприємствах України сталось 220 нещасних випадків зі смертельними наслідками, які визнані пов'язаними з виробництвом.

Проведено аналіз виробничого травматизму та встановлено, що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, спостерігається збільшення кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком на підприємствах:

       - машинобудування- на 4 випадки (14, було 10);

     - ЖКГ - на 4 (6, було 2);

     - гірничої і нерудної промисловості - на 2 (9, було 7);

     - агропромислового комплексу - на 2 (49, було 47);

     - нафтогазовидобувної промисловості - на 1 (3, було 2).

Також викликає занепокоєння ведення суб'єктами господарювання виробничої діяльності, пов'язаної зі зберіганням та реалізацією нафтопродуктів і зрідженого газу, яка здійснюється в місцях з масовим скупченням людей та з порушенням вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці.

Як приклад - дві резонансні аварії, які сталися у 2014 та 2015 р.р. на автомобільному газозаправному пункті (далі-АГЗІІ) та нафтобазі у Київській області, внаслідок яких травмовано 22 особи, у тому числі 8 із смертельними наслідками.

Крім того, за період дії запроваджених законодавством обмежень здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб'єктів господарювання, значно зросла кількість самовільно влаштованих стаціонарних та пересувних (на базі автомобіля) АГЗП, про що свідчать численні звернення юридичних та фізичних осіб.

За інформацією «Української Асоціації скрапленого газу», тільки у м. Києві нараховується близько 100 одиниць самовільно влаштованих АГЗП, які не зареєстровані, як суб'єкти господарської діяльності. Вказані АГЗП влаштовуються в містах і населених пунктах з масовим скупченням людей та у місцях не пристосованих для безпечної реалізації зрідженого газу, без погодження з місцевими органами самоврядування, за відсутності дозвільної та проектно-виконавчої документації, з несправним технологічним обладнанням і без проведення технічного обслуговування, що несе загрозу виникнення аварій та нещасних випадків.

Управлінням Держпраці у Сумській області проведено аналіз виробничого травматизму по Сумській області.

За 7 місяців 2015 року кількість смертельних нещасних випадків па виробництві зменшилась і становить 4 потерпілих проти 10 потерпілих за 7 місяців 2014 року.

Зниження смертельного травматизму сталось на підприємствах таких галузей, як: газова промисловість (з 4 випадки за 7 місяців 2014 року до 0 випадків за 7 місяців 2015 року); інші види транспорту (з 1 випадку за 7 місяців 2014 року до 0 випадків за 7 місяців 2015 року); соціально-культурна сфера (з 4 випадків за 7 місяців 2014 року до 0 випадків за 7 місяців 2015 року).

Збільшення смертельного травматизму спостерігається на підприємствах таких галузей, як: агропромисловий комплекс (з 0 випадків за 7 місяців 2014 року до 2 за 7 місяців 2015 року); житлово-комунальне господарство (з 0 випадків за 7 місяців 2014 року до 1 за 7 місяців 2015 року).

Смертельний виробничий травматизм за 7 місяців 2015 року допустили такі підприємства міст та районів:

             - Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАРМХ1М», місто Шостка:
           галузь нагляду - хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна промисловість (у т.ч. об'єкти підвищеної небезпеки);

вид подій, під час яких стався нещасний випадок зі смертельними наслідками - пожежа (під час виконання робіт по центрифугуванню продукції на центрифузі апаратник отримав опіки від яких помер в лікарні 07.02.2015);

причина настання нещасного випадку - недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки.

- ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, місто Кролевець:

галузь нагляду - лісове господарство;

вид подій, під час яких стався нещасний випадок зі смертельними наслідками - обрушення, обвалення предметів (під час виконання лісосічних робіт лісоруб був смертельно травмований падаючим стовбуром вільхи);

причини настання нещасного випадку - невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

- ТОВ «Бочечківське», с.Бочечки, Конотопського району:

галузь нагляду - агропромисловий комплекс;

вид подій, під час яких стався нещасний випадок зі смертельними наслідками - ураження електричним струмом у разі дії блискавки (під час випасу худоби в пастуха потрапила блискавка)

         причини   настання   нещасного   випадку   -   інші   психофізіологічні причини.

         КП виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, місто Конотоп:

галузь нагляду - житлово-комунальне господарство;

вид подій, під час яких стався нещасний випадок зі смертельними наслідками - дія предметів, що розлітаються в результаті вибуху або руйнування приладів, посудин, які перебувають під тиском (під час виконання заявки по прочищенню каналізаційної мережі стався раптовий порив води, під тиском слюсаря було притиснуто до стінки);

попередні причини настання нещасного випадку - невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

За даними спеціальних розслідувань основними причинами їх настання є організаційні причини:

-         невиконання посадових обов'язків;

-         невиконання вимог інструкцій з охорони праці;

-         порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів.

Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-ХІІ визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

На сьогодні Закон передбачає побудову вертикалі державного управління в сфері охорони праці.

В статті 31 Закону визначено органи державного управління охороною праці. А саме, державне управління охороною праці здійснюють:

     - Кабінет Міністрів України;

     - центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці;

     - міністерства та інші центральні органи виконавчої влади;

- Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates