Календар

< грудня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Годинник

Ulti Clocks content

.


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДІВ
Середа, 02 грудня 2015, 15:59

alt

3 грудня – Міжнародний день інвалідів. Назвати цей день святковим не можна, скоріше це – нагода привернути увагу громадськості до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями. Інваліди – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Прогресивне людство, відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, що дозволять відчувати себе рівними серед рівних.

          Сьогодні державна політика спрямована на вдосконалення системи соціальних послуг, що передбачає розширення їх спектру та задоволення потреб населення, у першу чергу – людей з обмеженими фізичними можливостями.

           На даний час на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради перебуває 3746 осіб з інвалідністю, із них 225 дітей-інвалідів.

           Особлива увага приділяється даній категорії громадян у наданні різних видів пільг, послуг, допомог, субсидій та компенсацій.

          Зокрема, у 2015 році відповідно до медичних рекомендацій забезпечено безкоштовними санаторно-курортними путівками 86 інвалідів різних категорій, а саме: 43 інвалідів війни (в тому числі 33 інвалідів, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи), 41 інвалідів загального захворювання та з дитинства, 2 інвалідів-спинальників. Проведена виплата компенсації замість санаторно-курорного лікування 35 інвалідам на загальну суму 9,46 тис.грн.

           Особи з інвалідністю, що мають потребу у забезпеченні технічних та інших засобах реабілітації, отримали 930 виробів (крісла колісні, ходунки, милиці, палиці, меблі, протезно-ортопедичні вироби тощо).

          Значна увага приділяється дітям-інвалідам щодо надання їм реабілітаційних послух. Протягом 11 місяців 2015 року реабілітаційні послуги у Шосткинському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримало 188 дітей з особливими потребами, у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів - 12 дітей даної категорії.

         Інваліди також мають можливість отримати професійну реабілітацію у центрах професійної реабілітації інвалідів. У поточному році 2 особи скористалися такою можливістю та здобули нові спеціальності.

           За рахунок коштів державного бюджету проведено виплату одноразової матеріальну допомоги у разі тривалої хвороби 78 інвалідам на загальну суму   41,14 тис.грн.

           Інваліди, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями отримують грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування. 74 особам виплачено зазначену компенсацію на загальну суму 19,30 тис.грн.

         Це далеко не всі пільги що надаються особам з обмеженими фізичними можливостями. Та, поряд із позитивними зрушеннями залишається чимало невирішених проблем покращення життя людей з обмеженими фізичними можливостями. Над їх розв’язанням працюють і в Уряді, і в Міністерстві соціальної політики. То ж будемо сподіватися, що надалі всі проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями будуть вирішені.  

-

invitation_to_love1

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates