Календар

< лютого 2016 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Годинник

Ulti Clocks content

.


Атестація робочих місць за умовами праці
Понеділок, 15 лютого 2016, 14:38

alt

На 75 підприємствах міста (загальна кількість працюючих 11,88 тис. чол.) виявлені 2966 робочих місць, умови праці на яких за окремими показниками не відповідають санітарно – гігієнічним нормам. У таких умовах працюють 3,9 тис. чол.

Кількість працівників, які у відповідності з чинним законодавством за результатами проведених атестацій робочих місць отримали право на пільгове пенсійне забезпечення, становить 1,9 тис. чол., за роботу в несприятливих умовах праці працівники мають право: на додаткові відпустки — 3,1 тис. чол., на доплати за роботу в несприятливих умовах праці –3,1 тис. чол.

            Найбільш поширеними видами шкідливих факторів, яких зазнають працівники, як і раніше, залишаються хімічні речовини, пил, шум.

Серед підприємств з несприятливими умовами праці - 33 підприємства промисловості, 12 - будівництва, 10 - торгівлі, 5 - виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, 4 - транспорту та зв’язку, 9 - надання комунальних та індивідуальних послуг, 9 - установи охорони здоров’я та соціальної допомоги, 2 - сільського господарства, 6 - освіти та 12 - інших галузей економіки.

Відповідно до статті 7 Закону України „Про охорону праці” працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, повинні безоплатно забезпечуватися лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, оплачуваними перервами санітарно-оздоровчого призначення, скороченою тривалістю робочого часу, додатковою оплачуваною відпусткою, пільговою пенсією, оплатою праці у підвищеному розмірі.

Дані пільги встановлюються за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків, як тепер, так і в майбутньому.

У разі не проведення атестації робочих місць за умовами праці, працівник втрачає право на пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах, тому керівники підприємств та організацій повинні чітко слідкувати за періодичністю та строками її проведення.

           Протягом минулого року атестація робочих місць була проведена на 19 підприємствах міста.

Нагадуємо, що термін дії проведеної атестації робочих місць у 2016 році закінчується на таких підприємствах: КП “ШКЗ “Імпульс”, КП ШКЗ “Зірка”, ТОВ “НЕКС ЛТД”, Шосткинський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Шосткинська міська державна лікарня ветеринарної медицини, ТОВ “НВП “Пакмаш”, ТОВ „Хімбуд - 3”, ФОП Правосуд Г.Г., ФОП Правосуд С.О., ТОВ „Кварцит”, КУ “Шосткинська міська володазно-рятувальна станція”, ПП „Індако”, ТОВ “Квазар”, ТОВ “НВП “Поліпак”, ПП “Катунь”, ТОВ “НПП “Технологія”, ТОВ “Магдан - Шостка”, КП “Шостка - Зеленбуд”.

Звертаємо увагу, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на керівника підприємства, установи, організації.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates