Календар

< лютого 2016 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29            

Годинник

Ulti Clocks content

.


Інформація про хід виконання програми зайнятості населення м.Шостки на період до 2017 року” за підсумками 2015 року
Четвер, 25 лютого 2016, 13:06

alt

Програма зайнятості населення м.Шостки на період до 2017 року ( далі - Програма зайнятості) розроблена з урахуванням Закону України “Про зайнятість населення”.

Метою програми-є забезпечення продуктивної зайнятості населення шляхом розширення сфери застосування праці та підвищення професійного рівня працездатного населення відповідно до суспільних потреб.

 

Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць

 

Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради здійснює вивчення питання створення нових робочих місць. Так, у 2015 році юридичними особами створено 146 нових робочих місць, до підприємницької діяльності залучено 217 мешканців міста. Найбільше нових робочих місць створено на таких підприємствах: ТОВ “Тріада Північ” (оптова торгівля м'ясом та м'ясними продуктами) - 22 нових робочих місця, ТОВ НВП “Балатон” (виробництво фанери, дерев'яних плит і фанери, шпону) - 21, ПП “НТЛ “Фабрика” (діяльність у сфері інжинірингу) - 9, ТОВ “Фарміхім” (виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів) - 6.

         Одними з пріоритетних напрямів діяльності, що забезпечуватимуть реалізацію державної політики соціального захисту населення від безробіття- є стимулювання збереження існуючих робочих місць, легалізація зайнятості та створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску за працевлаштування громадян та стимулювання розвитку малого підприємництва шляхом надання компенсації в розмірі щомісячного єдиного внеску за створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних у пріоритетних галузях економіки.

         Працівниками центру зайнятості з роботодавцями постійно проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо можливості отримання компенсації витрат по сплаті єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних.         У місцевій газеті «Перекресток» від 18.06.2015 розміщено інформаційний матеріал про надання компенсації витрат по сплаті єдиного внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця «Створи нове робоче місце – отримай компенсацію!».

         За січень - грудень 2015 року на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат по сплаті єдиного соціального внеску працевлаштовано 13 зареєстрованих у центрі зайнятості безробітних осіб. Упродовж звітного року 20 роботодавців міста отримали компенсацію витрат по сплаті єдиного соціального внеску на суму 110,8 тис. грн. за 33 працевлаштованих безробітних.

         Для орієнтації безробітних на залучення до підприємницької діяльності у 2015 році організовано та проведено 24 профорієнтаційних семінарів, які відвідали 126 безробітних. Проведено навчання 35 безробітних за програмою «Основи малого підприємництва». До підприємницької діяльності залучено 36 безробітних громадян шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Прогнозний показник програми зайнятості виконано на 156,5%.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 599 осіб, або 137,7% від запланованого, у тому числі 538 безробітних взяли участь у громадських роботах, які є суспільно корисними для громади міста.

Міськрайцентром зайнятості з КП «Шостка –Зеленбуд» та управлінням праці та соціального захисту населення укладено 26 договорів про організацію громадських робіт та фінансування їх організації. Вказані роботи проводились за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевого бюджету пропорційно. На фінансування організації громадських робіт витрачено коштів на загальну суму 654,0 тис. грн.

         У 2015 році до Шосткинського міськрайонного центру зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення 247 працівників надали 7 роботодавців. Спеціалістами міськрайонного центру зайнятості надано комплекс послуг у ситуаціях запланованого вивільнення працівників.

Проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо легалізації трудових відносин та забезпеченню прав застрахованих осіб на ринку праці, у тому числі за участю соціальних партнерів.

         На веб-сайті управління праці та соціального захисту населення розміщено 4 статті з питань легалізації “тіньової” зайнятості. В ході інформаційної кампанії з легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати з метою створення умов для соціального захисту працівників Шосткинською об'єднаною державної податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області проведено 1 прес-конференцію, 11 семінарів, 3 засідання “круглого столу”, 12 зустрічей з представниками бізнесу. На телебаченні з цього питання відбулося 5 виступів. Проведено 142 співбесіди з платниками податків, де обговорювались питання своєчасної сплати податків і зборів, легалізації заробітної плати. За поданням податкової інспекції та управління Пенсійного фонду України в м.Шостці та Шосткинському районі в засобах масової інформації з питань легалізації “тіньової” зайнятості опубліковано 6 статей.


Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

 

   Для ефективної організації професійного навчання зареєстрованих безробітних здійснюється аналіз попиту та пропозиції робочої сили у професійному розрізі. З метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках міськрайцентром зайнятості у 2015 році було організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 310 зареєстрованих безробітних громадян, що складає 67,7% від програмних показників.

         Упродовж 2015 року бажаючих підтвердити кваліфікацію, рівень професійних знань, умінь та навичок за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями не було.

Шосткинський міськрайцентр зайнятості сприяє розширенню можливостей щодо підвищення конкурентоспроможності осіб віком старше 45 років.

У місцевій газеті «Перекресток» від 25.06.2015 розміщено інформаційний матеріал «Держава готова вчити тих, кому за 45» про можливість пройти навчання, отримавши в центрі зайнятості ваучер. Отримав ваучер та пройшов навчання один безробітний мешканець міста за професією «тракторист».

 

Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

 

       З роботодавцями проведено 60 семінарів, на яких доводилася інформація про професійно-кваліфікаційний склад безробітних осіб, які перебували на обліку в центрі зайнятості, розглядалися питання про переваги співпраці суб’єктів господарювання із службою зайнятості при доборі працівників, про права та обов’язки роботодавців у сфері зайнятості населення.

На базі Шосткинського міськрайцентру зайнятості створений гендерний інформаційний центр, завдання якого-надання якісної, оперативної та різноманітної інформації соціальними службами міста та району, громадськими організаціями з метою подолання правової та суспільної необізнаності, підвищення самооцінки, подолання психологічних тисків, виходу із стресових ситуацій з найменшими ризиками для особистості, вирішення питання соціальної незахищеності, формування активної позиції жінки на рину праці і в суспільстві.

У 2015 році проведено 34 семінари з гендерних питань, в яких взяли участь 602 безробітні.   У роботі 6 семінарів «Жінка на ринку праці» взяла участь 81 жінка. Проведено 15 семінарів для молоді «Особливості зайнятості молоді», якими охоплено 132 особи.

 

Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

 

На новостворені робочі місця шляхом компенсації роботодавцям витрат по сплаті єдиного соціального внеску працевлаштовано 6 зареєстрованих у центрі зайнятості безробітних осіб, які є неконкурентоспроможними на ринку праці.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, працівниками міськрайцентру зайнятості проводиться роз’яснювальна робота серед інвалідів щодо направлення їх на навчання до центрів професійної реабілітації інвалідів та до інших навчальних закладів системи Мінсоцполітики з метою отримання професії відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Згідно з рекомендаціями медико-соціальних експертних комісій у 2015 році проходили профнавчання 4 особи з інвалідністю. За сприяння міськрайцентру зайнятості працевлаштовано 34 особи з інвалідністю. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4 особи з інвалідністю.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates