Календар

< серпня 2017 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Годинник

Ulti Clocks content

.


Ліквідація дискримінації щодо жінок
Понеділок, 07 серпня 2017, 10:01

alt

4-6 липня 2017 року Міністерством соціальної політики України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні проведено Всеукраїнський семінар-нараду, присвячену питанню виконання Україною заключних зауважень Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW).

Основна мета заходу – ознайомлення представників місцевих органів виконавчої влади із зобов’язаннями, які взяла на себе Україна, ратифікувавши Конвенцію ООН про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок, та можливостями виконання Заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок за результатами розгляду 8-ї періодичної доповіді України про виконання вищезазначеної Конвенції, отримання практичних навичок внесення ґендерного компоненту до програм соціального та економічного розвитку.

         Увага учасників заходу була спрямована на питання впровадження засад ґендерної рівності як пріоритету діяльності Уряду, назрілої необхідності створення та організації діяльності Офісу Урядового уповноваженого з питань гендерної політики.   У ході семінар-наради відбулось обговорення питань щодо виконання Урядом України заключних зауважень у ключових сферах дії Конвенції ООН, ознайомлення із низкою законопроектів, які спрямовані на розширення можливостей жінок.

Друга сесія семінару охоплювала широкий спектр питань гендерної політики на регіональному рівні, включення гендерного компоненту до програм соціального та економічного розвитку регіонів, співпраці з громадськими організаціями.

Наступні дні семінару-наради проходили за кластерами:

-  „Жінка, мир, безпека. Протидія ґендерно зумовленому насильству та сексуальному насильству в умовах конфлікту”;

-  „Рівність у праці, зайнятості, тимчасові спеціальні заходи. Медійне дискримінаційне висвітлення жінок”;

-   „Дівчата та жінки із груп, що зазнають множинної дискримінації. Сільські жінки, жінки з інвалідністю”.

В межах заходу також відбулись навчальні сесії, під час яких учасники визначали регіональні ґендерні проблеми та шляхи їх вирішення, навчалися ґендерному портретуванню, здійсненню ґендерної оцінки обласних програм, ґендерному аудиту для ефективного впровадження заключних рекомендацій CEDAW на регіональному рівні.

         Учасники заходу шукали відповіді на запитання:

-  Які органи потрібні для повноцінного управління питаннями, які входять до сфери дії Конвенції?

-  Які дії на місцевому рівні потрібні для забезпечення жінкам миру та безпеки?

-  Як ефективно протидіяти гендерно-зумовленому насильству в умовах Вашої області?

-  Що мають містити програми соціально-економічного розвитку області, щоб забезпечити рівність у зайнятості та в доходах?

-  Як краще проводити моніторинг та реагувати на дискримінацію в ЗМІ?

-  Як ми плануємо враховувати в програмах та діяльності потреби дискримінованих та вразливих груп жінок (сільські жінки, дівчата та жінки з інвалідністю, дівчата та жінки із інших груп, що зазнають множинної дискримінації).

         Враховуючи, що Конвенція ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок є базовим міжнародним договором досягнення рівності між жінками та чоловіками шляхом забезпечення рівного доступу та рівних можливостей жінок у політичному та суспільному житті, а також освіті, охороні здоров`я та зайнятості, пропонуємо ознайомитися з матеріалами Заключних зауважень Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок та долучитися до їх обговорення.

Заключні зауваження - читати Заключні_зауваження_CEDAW_коротке.ppt

Заключні зауваження до восьмої періодичної доповіді України - читати CEDAW Заключні зауваження. РDF 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates