Календар

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30      

Годинник

Ulti Clocks content

.


25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
П'ятниця, 24 листопада 2017, 08:34

alt

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

     

ООН зазначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними.

         За сучасних умов в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім'ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.   

Статистика свідчить:

  • понад сто тисяч випадків домашнього насильства реєструється в Україні щорічно і його жертвами є переважно жінки;
  • до трьох мільйонів дітей щороку стає свідками або жертвами домашнього насильства;
  • більшість шлюбів – 95% (!) розпадається через домашнє насильство, і лише 5% пошлюблених розлучаються із інших причин.
  • більшість безхатченків – біля 80%, пішли із дому через домашнє насильство.

         Щороку з 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства». Тема цьогорічної кампанії – «Не залишати нікого позаду: викорінимо насильство щодо жінок і дівчаток». Ця тема підкреслює необхідність позбавити світ насильства по відношенню до всіх жінок і дівчаток і, в першу чергу, допомогти найбільш нужденним - жінкам з числа біженців, мігрантів, меншин, корінних народів, які постраждали від збройних конфліктів та природних катастроф.

      Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.

Суспільство не може не реагувати на проблему насильства в сім’ї, тому: будьте небайдужими, будьте добрими, співчутливими; якщо поряд з вами хтось зазнає насильства, не відвертайтесь від жертви, знайдіть в собі сили допомогти, порадити, підтримати. Зараз у кожному місті діє Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації номер 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів).

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates