Календар

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 29 30      

Годинник

Ulti Clocks content

.


До відома фізичних осіб-підприємців!
Вівторок, 28 листопада 2017, 08:49

alt

Повідомляємо, що надійшли роз'яснення від Державної служби України з питань праці щодо притягнення до відповідальності фізичних осіб- підприємців за порушення законодавства про працю згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України.

Відповідно до частини першої статті 259 Кодексу законів про працю України ( далі - КЗпП) державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

    Статтею 265 КЗпП передбачена відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю.

    Таким чином вказані норми КЗпП застосовуються не до всіх фізичних осіб, а лише до фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

    Відповідно до частини другої статті 50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

   Згідно з пунктом 4 частини першої статті 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” ( далі-Закон) державна реєстрація фізичних осіб- підприємців є офіційним визнанням шляхом засвідчення державного факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою.

   Одним з основних принципів державної реєстрації є обов'язковість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ( далі- ЄДР), про що зазначено у пункті 1 частини першої статті 4 Закону.

    Відповідно до частини восьмої статті 4 Закону фізична особа- підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

    Саме по собі подання фізичною особою-підприємцем заяви про припинення підприємницької діяльності державному реєстратору та внесення відомостей про це до ЄДР не є підтвердженням того, що фізична особа позбулась статусу підприємця.

    Отже до такої особи застосовується відповідальність, передбачена статтею 265 КЗпП.

    Водночас датою позбавлення статусу підприємця є дата внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates