Календар

< квітня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Годинник

Ulti Clocks content

.


БУДЬТЕ УВАЖНІ! ШАХРАЇ!
П'ятниця, 20 квітня 2018, 13:57

alt

Останнім часом збільшилась кількість шахрайств, скоєних стосовно пенсіонерів, одиноких людей, інвалідів та осіб похилого віку. Під різними приводами у людей видурюють останні копійки, навіть часто вводять у борги перед банком, у якому оформлено банківську картку. Зловмисники можуть зателефонувати і представитись співробітником банку або поліцейським, або навіть вашим родичем. І під приводом банківської операції по вашій картці чи «відкупу» від кримінальної відповідальності когось із ваших рідних, або й просто з проханням грошової допомоги на лікування спробують виманити у вас ваші заощадження.

У жодному разі не довіряйте незнайомим телефонним співрозмовникам! Не поспішайте виконувати вказівки невідомої вам людини, переказувати на чужий банківський рахунок чи передавати посильним свої гроші, ювелірні прикраси або інші цінності! Це – шахраї!

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

 

- Банківський працівник ніколи не буде проводити фінансові операції у телефонному режимі! Для цього вас запросять до приміщення відділення банку, і в тому разі, якщо ви підтвердите свою особу паспортом, спеціалісти у вашій присутності проведуть всі необхідні процедури.

- Якщо вам зателефонували з поліції і запропонували «вирішити» питання про непритягнення до кримінальної відповідальності когось із родичів – негайно кладіть слухавку. Потім наберіть номер «гарячої» лінії «102», і повідомте про дзвінок. Там же ви можете уточнити інформацію стосовно того, чи й справді вашого родича затримано за вчинення злочину.

- Якщо у вас попросили фінансової підтримки, ведіть перемови про таку допомогу не по телефону, а при особистій зустрічі. При цьому бажана присутність когось із членів вашої родини.

- В жодному разі не купуйте з рук «бродячих» реалізаторів ліки, медичні препарати чи якісь інші прилади!

- Якщо до вас завітали незнайомі люди і представляються соцпрацівниками, працівниками газової служби чи енергозбуту -  не поспішайте впускати їх у своє житло! Це можуть бути шахраї! Вимагайте пред’явлення службового посвідчення, і якщо візитер його надає, запишіть його посаду, прізвище, ім’я та по батькові. А потім уточніть у відповідній службі, чи й справді працює у них така людина.

- Постарайтеся домовитись із працівниками енергозбуту, газової служби, соцробітником та лікарем, що обслуговують вашу дільницю, аби вони попереджали вас про свій візит. При цьому, знову ж таки, бажана присутність когось з членів вашої родини.

- Не вірте тим, хто, назвавшись працівником Пенсійного фонду чи іншої установи, розповідає вам про скору грошову реформу.  Шахраї стверджують, що задля найшвидшого обміну вашої готівки старого зразка на нові банкноти їм необхідно переписати номери та номінали купюр, що зберігаються у вас вдома. Якщо ви повірите таким людям і довірите їм в руки свої заощадження, будьте певні: у схованці, де ви зберігаєте свої статки, або вже порожньо, або гроші підмінені різаним папером. Тож, коли до вас завітали такі «гості» - негайно набирайте «102» або телефонуйте своєму дільничному інспектору поліції! 

- Ви маєте знати: грошова реформа в Україні не проводиться, і у найближчий час не планується. Гроші, що зараз перебувають в обігу, не підлягають заміні на нові! Про такі загальнодержавні події вас попередять заздалегідь через засоби масової інформації: радіо, телебачення, газети, Інтернет тощо.

- Вирушаючи в дорогу, завчасно потурбуйтесь про належне зберігання своїх документів, гаманця, ключів від квартири та мобільного телефону. Не слід тримати їх у господарських сумках, пакетах або зовнішніх кишенях верхнього одягу. Втрата чи викрадення хоча б однієї з перелічених речей може спричинити великі фінансові або майнові втрати – від звичайнісінької квартирної крадіжки до махінацій з вашими документами. В таких випадках слід негайно звернутися до поліції з відповідною заявою. А потім діяти по ситуації: заблокувати картки, змінити двірний замок, проконсультуватися у найближчому відділенні Департаменту міграційної служби щодо поновлення паспорту тощо.  

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates