Календар

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Годинник

Ulti Clocks content

.


Координаційне засідання
Середа, 27 червня 2018, 12:55

alt

Саме демократія дозволяє народитись вільній людині,

проте лише вільна людина дозволяє демократії тривати

(Жан-Франсуа Ревель).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Понад двадцять років Україна розвивається в умовах “демократичного вибору”, зафіксованого в її Конституції, законах, ратифікованих українським парламентом  міжнародних договорах, а в українському суспільстві з кожним роком збільшується кількість прихильників демократичних цінностей.

Однією з найвищих цінностей демократії є  людська гідність, яка  допомагає людям відрізняти добро від зла, бажане від небажаного і формувати на цій основі суспільні орієнтири та принципи поведінки. Гідність може існувати лише в контексті гідності інших людей. При цьому повага до іншого і його визнання ґрунтуються не на якихось утилітарних міркуваннях, а виключно на повазі до людини як такої, шануванні в ній людського, яке дозволяє звичайним людям здійснювати надзвичайні справи.

Індикатори відношення суспільства до людини, її гідності розкриваються через стан питань з гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім`ї.

Саме з  метою  сприяння реалізації державної політики з питань сім`ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім`ї та протидії торгівлі людьми, сприяння формуванню позитивного ставлення  до сім`ї, відповідального батьківства, відродженню та збереженню національних сімейних цінностей, утвердженню рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в усіх сферах життєдіяльності громади м. Шостка  в червні цього року рішенням виконавчого комітету створено Координаційну раду    м. Шостка   з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми. 22.06.2018 року у приміщенні міськвиконкому відбулося перше її засідання.

         Про актуальність питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі для нашого міста   наголосила у своєму виступі  заступник голови Координаційної ради   Тищенко Г.І. Вона відмітила, що будь-яка дискримінація починається, перш за все, на побутовому рівні, і виникає з причин дефіциту або нерозвинутої особистісної культури, браку освіти, не сформованого етичного ставлення до людей.  Запорукою  прийняття ефективних рішень і досягнення позитивних результатів  є визначення перспективи розвитку громади, орієнтуючись на людину в особі жінки та чоловіка, враховуючи кількісну перевагу жінок у демографічній структурі населення,  замінивши  політику «захисту жінок» на  політику «створення умов для реалізації можливостей жінок». Звідси витікає і основна форма  роботи на початковому етапі- проведення освітньо-просвітницьких заходів спрямованих на:

  • подолання гендерно-стереотипних упереджень;
  • запобігання насильству;
  • інформування населення щодо ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги від державних структур та міжнародних і громадських організацій.

Виконання поставлених задань  можливе лише за умови злагодженої роботи всіх суб`єктів взаємодії, які працюють у цій сфері.

 На засіданні було обговорено та затверджено план роботи Координаційної ради  м. Шостка з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2018 рік.

Увагу присутніх було сфокусовано на підготовці проекту Програми з реалізації державних завдань з питань гендерної, сімейної політики та протидії торгівлі людьми та необхідності надання пропозицій кожним із суб’єктів взаємодії  в м. Шостка.

koord

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates