Календар

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Годинник

Ulti Clocks content

.


Про зміни в законодавстві у частині забезпечення ТЗР осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення
Четвер, 05 липня 2018, 09:52

alt

Урядом 14.03.2018 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цією постановою реформовано Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321 із змінами (далі – Порядок).

Відтепер індивідуальне замовлення на виготовлення або постачання протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних здійснюватиметься на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення, інших виробів – на основі двостороннього договору між підприємством та органом соціального захисту населення.

Для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю засобів реабілітації запроваджено електронний каталогу – класифікатора технічних та інших засобів реабілітації, який розміщено на веб-порталі Міністерства  (http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs).

Крім того, запроваджується новий спосіб забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема, шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані засоби реабілітації, які входять до переліку технічних засобів реабілітації за які може виплачуватися грошова компенсація їх вартості:

 

- допоміжні засоби для особистої рухомості;

- переміщення та підйому;

- спеціальні засоби для орієнтування;

- спілкування та обміну інформацією;

- протези молочної залози;

- ліфи для кріплення протезів молочної залози;

- купальник;

- ортези на верхні кінцівки, зокрема компресаційні рукава при лімфодемі;

- друге крісло колісне.

 

Виплата  компенсації здійснюється  у порядку черговості відповідно до індивідуальної програми реабілітації, якщо інше не передбачено нормами цього Порядку, на підставі фіскального чеку, що підтверджує придбання виробів особою з інвалідністю, законним представником дитини з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленою Мінсоцполітики на відповідний рік.

Фіскальний чек (оригінал) для виплати компенсації та/або відшкодування витрат передається особою з інвалідністю, законним представником дитини з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції до органу соціального захисту населення не пізніше 4 місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

Медичні показання для забезпечення ТЗР та виплати компенсації визначають медико-соціальні експертні комісії (далі - МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації, лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (далі - ЛКК).  

Більш детальну інформацію про порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради (м. Шостка, вул. Свободи, 43а, кабінет №7, тел. 7 09 27). 

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates