Календар

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 28 29
30 31          

Годинник

Ulti Clocks content

.


Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього
П'ятниця, 27 липня 2018, 09:48

alt

Про це йшла мова під час проведення 26 липня 2018 року чергового засідання міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення під головуванням заступника міського голови В.Є.Пустовіта.

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є  державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

    Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують працівників працювати без оформлення трудових відносин. Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

       З метою упередження порушень чинного трудового законодавства та проведення з цього питання роз’яснювальної роботи на засідання робочої групи було запрошено керівників підприємств та фізичних осіб - приватних підприємців, які за даними Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області мають ознаки порушення трудового законодавства, а саме збільшили кількість застрахованих осіб з ознакою неповного робочого часу та зменшили чисельність застрахованих осіб понад 10% у  квітні 2018 року.

       У черговий раз суб’єктам господарювання наголошено на відповідальності за порушення законодавства про працю.

      Так, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу, а саме у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення,  у разі;

-  фактичного допуску  працівника до роботи без оформлення трудового договору ( контракту);

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

- виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

    Також присутнім було наголошено, що особи, які не мають доходів, або їх середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати,  встановленої на початок періоду за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та / або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох  місяців у періоді, за який   враховуються  доходи для призначення  житлової субсидії, мають значні складнощі при оформленні субсидії.

     Питання виведення з тіні заробітної плати залишається пріоритетним, і саме шляхом роз’яснювальної роботи, вмотивованості працівників до легальної зайнятості можна досягти результатів.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates