Календар

< серпня 2012 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Годинник

Ulti Clocks content

.


Єдиний інформаційний день
П'ятниця, 10 серпня 2012, 09:23

9 серпня 2012 року в управлінні праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради оголошений єдиним інформаційним днем.

На виробничій нараді виступила секретар міської ради Хомовненко Л.П. з матеріалами "Здобутки агропромислового комплексу області в рамках реалізації Стратегії «Нова Сумщина-2015» на виконання Програми Президента України «Україна для людей»

     

З метою впровадження системних економічних реформ, реалізації заходів Програми економічних реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Програми Президента України «Україна для людей», Стратегії соціально-економічного розвитку Сумської області на період до 2015 року «Нова Сумщина – 2015» в галузі агропромислового комплексу Сумської області проведена значна організаційна робота, пов’язана з реформуванням аграрного виробництва та здійсненням комплексної роботи з розвитку сільських територій області.

Завдяки цій роботі в області розроблені та виконуються:

-виробничо-інвестиційна програма розвитку агропромислового комплексу для забезпечення продовольчої безпеки Сумської області на 2011 рік і перспективу;

-Програма розвитку агропромислового комплексу Сумської області до 2015 року, яка затверджена рішенням обласної ради від 27.05.2011;

-Програма розвитку сільських територій Сумської області на період
до 2020 року, затверджена рішенням сесії Сумської обласної ради від 30.03.2012.

Головною відмінністю зазначених програмних документів є визначення на основі планових підходів конкретних шляхів подальшого розвитку агропромислового комплексу області шляхом створення умов для залучення інвестиційних ресурсів в розвиток великотоварного виробництва сільськогосподарської продукції, харчової та переробної промисловості, сільських територій регіону.

І вже на сьогодні ці реформи дали позитивний результат.

У всіх категоріях господарств області за 2011 рік вироблено валової продукції сільського господарства на суму 7,8 млрд.гривень, що складає 136,7% до попереднього року (3 місце серед регіонів України). За 6 місяців поточного року виробництво валової продукції сільського господарства склало 1003,7 млн. гривень, або 103,1% до відповідного рівня минулого року.

За останні роки темпи росту заробітної плати працівників сільського господарства постійно випереджають рівень росту заробітної плати в цілому по галузях економіки області.

Середньомісячна заробітна плата одного працівника в галузі сільського господарства області за січень - червень 2012 року становить
1785 гривень, у порівнянні з попереднім роком вона підвищилася на 19 %.

На сьогодні на економічно активних підприємствах агропромислового комплексу заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Щорічно збільшуються доходи власників земельних паїв, зростає відсоток орендної плати за паї. За І півріччя поточного року середній розмір орендної плати за користування земельними паями зріс із 2,73% до 2,8% від грошової оцінки землі).

         Серед областей України сільськогосподарські підприємства Сумської області займають 5 місце по поголів’ю корів, 6 – по валовому виробництву молока, 7– по поголів’ю великої рогатої худоби.

Аграрний сектор регіону залишається досить привабливим для інвесторів з ряду причин: родючі землі, розвинута транспортна інфраструктура, наявність кваліфікованих кадрів. В області впродовж останніх років спостерігається стійка позитивна динаміка збільшення потоку інвестицій в аграрний сектор Сумщини.

У сільському господарстві області працює 48 інвестиційних компаній. Інвестиційними компаніями обробляється близько 500 тис. га ріллі, що складає 39% від наявної ріллі. Площа орендованої ріллі по кожному інвестору складає від кількох десятків тисяч гектарів землі до кількох сотень.

Найбільші інвестиційні компанії, які займаються обробітком землі в області, - приватне акціонерне товариство «Райз-Максимко»,
ТОВ «Українські аграрні інвестиції», ТОВ «Чарівний світанок»,
ТОВ «Агротрейд», компанія «Ново-Фарм», ВАТ «Миронівський хлібопродукт» та інші.

В агропромисловому комплексі області реалізується цілий ряд інвестиційних проектів:

-в розвитку інфраструткури аграрного ринку за 2011 рік побудовано три елеватори загальною потужністю 100 тис.тонн, картоплесховище потужністю 3 тис.тонн, завершується будівництво овочесховища потужністю10 тис. тонн.

- в харчовій та переробній промисловості побудований бісквітний цех потужністю виробництва 20 тис. тонн печива в рік та вперше за останні
5 років в області запрацювали два цукрові заводи, якими вироблено
35 тис.тонн цукру.

У рослинництві у 2011 році отриманий найбільший за всю історію області валовий збір зерна 2,5 млн.тонн, валові збори соняшнику, сої, цукрового буряку зросли в 1,7-2 рази. Загальний обсяг інвестицій в галузь рослинництва склав понад 350 млн.грн.

Минулого року в процесі модернізації було задіяно
37 тваринницьких об'єктів, з яких 24 одиниці було введено в дію у 2011 році, з яких 19 молочних ферм і комплексів з поголів’ям корів 6014 голів, 3 – свинокомплекси на 982 голови основних свиноматок, 2 – птахофабрики, де близько 900 тисяч курей та індиків.

За минулий рік в тваринницьку галузь області інвестовано понад
50 млн. гривень.

Загалом у 2011 році в агропромисловому комплексі області було реалізовано 29 значних інвестиційних проектів загальною інвестиційною вартістю понад 230 млн.гривень

За ініціативи голови обласної державної адміністрації в області запроваджена реалізація інвестиційних проектів за принципом «Єдиного інвестиційного вікна». Завдяки такому інноваційному підходу, строки реалізації інвестиційних проектів значно скорочуються. Як приклад, термін будівництва Кролевецького елеватора потужністю 50 тис.тонн від початку проектування до повного введення в експлуатацію становив  3 місяці.

Уже третій рік поспіль за ініціативи голови облдержадміністрації Юрія Павловича Чмиря аграрії Сумщини вносять значний внесок у розвиток сільських територій нашого регіону.

Тісна співпраця з сільськогосподарськими інвестиційними компаніями та сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності дозволила вирішити багато важливих завдань розвитку сучасного села.

У серпні 2011 року між обласною державною адміністрацією та інвестиційними компаніями, що здійснюють виробничу діяльність в агропромисловому комплексі області, підписаний Меморандум щодо забезпечення продовольчої безпеки регіону, участі бізнесу в розвитку сільських територій.

Щорічно збільшуються суми надходжень від укладених соціальних угод між сільськими радами та орендарями ріллі, направленими на надання послуг та покращення благоустрою села.

Цього року за рахунок коштів інвесторів на розвиток соціальної інфраструктури села надійшло до 35 млн. гривень.

У 2012 році на зазначені цілі очікується надходження таких коштів у сумі близько 40 млн. гривень, з них 24 млн. гривень – на першочергові об’єкти соціальної інфраструктури села.

Для забезпечення регіону якісною продукцією власного виробництва та підвищення конкурентоспроможності продукції тваринництва в січні 2012 року в ТОВ «УГАК» Шосткинського району (с.Чапліївка) завершена реконструкція молочно-товарної ферми на 200 голів та введено в дію молокопровід, в березні поточного року в ТОВ «Яструбщанське» Глухівського району проведено технічне переобладнання тваринницького приміщення на 180 голів з введенням молокопроводу, в травні – в Роменській філії ПрАТ «Райз-Максимко» (с.Погожа Криниця) завершено будівництво тваринницького приміщення на 250 голів з введенням молокопроводу та Буринській філії ПрАТ «Райз Максимко» (с.Хустянка) введено в експлуатацію молокопровід, в червні – в ТДВ «Маяк» Тростянецького району введено в дію ІІ чергу молочного комплексу з доїльним залом на
537 голів. У ТОВ «Ряснянське» Краснопільського району проводиться реконструкція свинотоварного комплексу.

Згідно з планами, у 2012 році планується реалізація
91 проекту загальною вартістю 475 млн. гривень. Це 36 тваринницьких об’єктів загальною вартістю 89 млн.гривень, 24 об’єкти харчової промисловості загальною вартістю 39 млн.гривень та 31 об’єкт інфраструктури аграрного ринку загальною вартістю 346 млн.гривень.

Найбільш потужні об’єкти – це будівництво та реконструкція молочного комплексу у ТОВ «Піонер» Охтирського району загальною вартістю до 80 млн. гривень, де вже розпочалися будівельні роботи, доїльний зал у ТОВ «Вітчизна» Конотопського району на 400 голів загальною вартістю 5 млн. гривень та інші.

Активна робота проводиться щодо подальшої розбудови інфраструктури аграрного ринку.

Цього року передбачається завершити будівництво третьої черги елеватора в ПрАТ «Райз» Сумського району потужністю
180 тис.тонн загальною вартістю 35 млн. гривень та першої черги сушильного комплексу в ТОВ «Шалигінське» Глухівського району потужністю 40 тис.тонн загальною вартістю   20 млн. гривень.

У 2012 році планується будівництво першої черги елеватора в
ТОВ «Агробізнес ТСК» потужністю 100 тис. тонн загальною вартістю до 46 млн. гривень та будівництво елеватора потужністю 45 тис. тонн
у ТОВ «Урожайна Країна» Роменського району загальною вартістю
40 млн. гривень.

На сьогодні в ТОВ «Вітчизна» Конотопського району проводиться будівництво другої черги елеватора потужністю 15 тис.тонн та у
ТОВ «Козацька» - будівництво сушильного комплексу, вартість проекту якого становить 6 млн. гривень.

ТОВ «Агробізнес ТСК» Недригайлівського району завершує будівництво овочесховища потужністю 10 тис.тонн та розробляється проект щодо будівництва ще одного овочесховища потужністю 10 тис.тонн.

У ФГ «Міщенко» Конотопського району розпочалося будівництво картоплесховища, загальна вартість проекту –   до 2 млн. гривень.

У харчовій та переробній промисловості з метою подальшого розвитку агропромислового комплексу регіону обласною державною адміністрацією вживається ряд організаційних заходів. Цього року планується модернізація виробництва, розширення виробничих потужностей, освоєння випуску нових видів продукції з використанням сировини від місцевих виробників на ПрАТ «Конотопський хлібокомбінат», ТОВ «Роменський завод продтоварів». Для покращення якості продукції проводиться реконструкція цехів з виробництва сиру у філіях «ПП «Рось» (Охтирський сиркомбінат, Роменський молочний комбінат), ТОВ «Класік» (м.Охтирка), м’ясопереробного цеху в Сумському районі (ТОВ «Сумський бекон») та забійного цеху в Лебединському районі ТОВ «Лебединські ковбаси».

Також у поточному році у ПАТ «Крафт Фудз Україна» заплановано ще введення в експлуатацію 2-3 черг потужностей бісквітного виробництва. Реалізація цього проекту проводиться за участю іноземних інвесторів.

ССК «Ярославна» Путивльського району продовжує будівництво цеху з виробництва кисломолочної продукції і на сьогодні вже освоєно
1 млн. гривень інвестиційних коштів.

У 2013-2015 роках нарощування потужностей об’єктів аграрної інфраструктури буде продовжуватися. Заплановано будівництво елеваторів :

- потужністю 100 тис. тонн загальною вартістю 70 млн. гривень
в ТОВ АФ «Вікторія» Білопільського району;

- потужністю 30 тис. тонн загальною вартістю 15 млн. гривень
в ПСП «Глорія» Конотопського району;

- комбікормовий завод потужністю 40 тис.тонн на рік, вартість проекту – 10 млн. гривень в ТОВ «Сумський бекон» Сумського району;

- доїльні зали в ТОВ «Велетень» Глухівського району та
СФГ «Віталія» Буринського району потужністю для 1000 корів, вартість проекту – понад 5 млн. гривень та ряд інших об’єктів.

На сьогодні в області завершується збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Вже намолочено перший мільйон зерна при урожайності 30,1 ц/га, що на 5 ц/га більше рівня минулого року. Очікуваний валовий збір зерна урожаю 2012 року складає 2,5 мільйона тонн, у тому числі пшениці 575 тис.тонн, що повністю забезпечить продовольчу безпеку області. Активно проводиться формування регіональних ресурсів продовольчого зерна. В області затверджені орієнтовані обсяги формування тримісячного незнижувального запасу продовольчого зерна врожаю 2012 року для регіональних потреб області в кількості 47,8 тис.тонн.

У галузі тваринництва проводиться активна робота щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року № 246 (із змінами) з питань спеціальної бюджетної допомоги фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби
до 15-тимісячного віку.

Станом на 2 серпня поточного року 2938 фізичних осіб нашої області подали документи на отримання цієї дотації в сумі 1864 тис. гривень на 4338 голів молодняку.

В області широко запроваджено проведення виставково-ярмаркових заходів, до участі в яких залучаються сільськогосподарські і переробні підприємства та приватні домогосподарства, і на сьогодні в нашому регіоні активно проводиться виставково-ярмаркова діяльність.

Протягом І півріччя в області проведено 3 обласні виставково- ярмаркові заходи з реалізації сільськогосподарської продукції. Всього в області за цей період було проведено 635 виставково-ярмаркових та торгових днів, що становить 123% до запланованих.


 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates