Календар

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28      

Круглий стіл „ Рівні права жінки і чоловіка – норма життя”
Четвер, 21 лютого 2013, 08:43

20 лютого 2013 року у приміщенні Шосткинського міськрайцентру зайнятості було проведено круглий стіл „Рівні права жінки і чоловіка – норма життя” із залученням соціальних партнерів служби зайнятості.

На захід були запрошені: директор психологічного центру міста Л.Ходькова, директори міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.Гурба та О.Власенко, інструктор з санпросвітроботи ЦРЛ – Н. Пилипенко, С. Макаренко – заступник начальника Пенсійного Фонду України в м. Шостка та району, Л.Терешенко – лікар нарколог «Клініки дружньо до молоді», В.Шостак - начальник відділу праці Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міськради, Голова Шосткинської МРО ТОВ Червоного Хреста України Л. Приходько, представники місцевих ЗМІ.   

Метою «круглого столу» стало обговорення Програми спільних дій соціальних партнерів в наданні якісної, оперативної та різноманітної інформації на підтримку трудової та суспільно-політичної активності жінок в сучасному економічному середовищі.

Керівник гендерного інформаційного центру Шосткинського міськрайцентру зайнятості Л.Кізтуганова   розповіла, що проблема гендерної рівності є важливою світовою проблемою, і Україна не становить у цьому питанні винятку. І хоча українська жінка традиційно має високий рівень освіти та орієнтації на трудову діяльність, проте реальний рівень добробуту жінок, ризик бідності та зубожіння істотно відрізняється від відповідних показників стосовно чоловіків. Коренями такої нерівності є наявність помітної нерівноправності на сучасному ринку праці України, яка виявляється в нерівному представництві жінок на керівних посадах, їх зосередженості в найменш престижних галузях економіки та сферах діяльності, і як результат в значно нижчій, ніж у чоловіків, оплаті праці .

У суспільстві все ще панують традиційні стереотипи, що зменшують реальні здібності жінки. Нерівності жінки в сучасній економічній ситуації сприяє її правова та суспільна необізнаність, низька самооцінка, психологічний тиск, стресові ситуації, соціальна незахищеність.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Юдинова О. розповіла, що сьогодні основною проблемою є невідповідність професійно-кваліфікаційного складу безробітних переліку вільних робочих місць і вакантних посад, заявлених роботодавцями. Навчання безробітних за більш ніж 50 професіями проводиться за кошти Державної служби зайнятості, тобто для наших безробітних – безкоштовно. У разі відсутності на ринку праці підходящої роботи безробітні можуть скористатись виплатою допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної справи. Для них у центрі зайнятості проводяться семінари „Як відкрити власну справу?”, на яких спеціалісти розповідають, як відкрити підприємництво. Опанувати основи підприємницької діяльності ми пропонуємо на курсах цільового призначення „Основи підприємництва ”. Вона також поінформувала присутніх про новації стосовно навчання після введення в дію нового Закону України «Про зайнятість населення», зокрема, про підтвердження неформального навчання та здобуття професії чи спеціальності шляхом надання ваучерів.

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Л. Караулова поінформувала учасників «круглого столу» про Порядок укладання договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, установах та організаціях. Вона також розповіла про категорії громадян, що мають додаткові гарантії щодо працевлаштування, та про вимоги роботодавців до претендентів на вакансії.

 IMG_1685

Присутні на «круглому столі» одноголосно підкреслили необхідність створення Програми спільних дій, тому кожен запропонував теми семінарів, лекцій, тренінгів, які будуть проведені на базі гендерного центру для безробітних: психологічний тренінг, лекції,   бесіди . До участі в заходах було вирішено залучати всі вікові категорії – від молоді до осіб передпенсійного віку. Для кожної категорії свої теми.

Проводитимуться семінари-зустрічі з жінками, які реалізувалися в професійній сфері, як успішні жінки нашого міста. Це буде якісний успішний приклад для наших безробітних, надасть їм нового поштовху для активного пошуку роботи, для мотивації у працевлаштуванні, відкриття власної справи. Тим більше, що такі позитивні приклади в нашому місті є, цих жінок знають та поважають.

Серед найважливіших речей, які потрібно пам’ятати безробітним, є усвідомлення того, що існують організації, які опікуються проблемами різних верств населення, в тому числі і гендерний центр Шосткинського міськрайцентру зайнятості, соціальні партнери служби зайнятості нашого міста. Головне - вірити в свої сили та бути впевненими у собі.

З вересня гендерний центр Шосткинського міськрайцентру зайнятості проводитиме семінари, лекції, тренінги згідно Програми спільних дій, що була прийнята на круглому столі „Рівні права жінки і чоловіка – норма життя”.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates