Календар

< квітня 2013 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 27 28
29 30          

Годинник

Ulti Clocks content

.


Єдиний інформаційний день
П'ятниця, 26 квітня 2013, 12:46

25 квітня 2013 року в управлінні праці та соціального захисту населення відбувся Єдиний інформаційний день, присвячений Дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.. В.о. начальника управління Люта Н.Г. ознайомила працівників управління з матеріалами про заходи в Сумській області.

 

«Виконання в регіоні завдань Президента України щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС».

Матеріали про заходи в Сумській області.

 

В Сумській області мешкає близько 16 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: із них 1,7 тисяч осіб, які мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС, 7,7 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 4,7 тисяч потерпілих від Чорнобильської катастрофи та 2,6 тисяч дітей.

11 населених пунктів в Шосткинському та Ямпільському районах, де мешкає близько 2 тис. чоловік, віднесені до зон радіоактивного забруднення (2 населених пункти до зони гарантованого добровільного відселення (ІІІ зона), 9 населених пунктів до зони посиленого радіоекологічного контролю (ІV зона).

Питання соціального захисту постраждалих громадян регламентують:

Закон України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яким визначаються питання визначення статусу, надання пільг і компенсацій, пенсійного забезпечення, постанови Кабінету Міністрів України, якими визначаються розміри компенсаційних виплат, порядок використання коштів державного бюджету виділених на забезпечення компенсацій і пільг.

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.09.2007 № 584 в області діє Комісія з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2012 році було організовано та проведено 22 засідання Комісії на яких розглянуто 696 справ. За результатами розгляду 619 особам видані посвідчення та вкладки, 8 особам відмовлено у видачі посвідчень, 14 особам скасовано статус, 11 справ повернуто на доопрацювання. На Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України у 2012 році направлено 36 особових справ, із них 24 справи за вимогою Державної фінансової інспекції. Направлені справи попередньо опрацьовані головним управлінням, розглянуті Комісією з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Сумської обласної державної адміністрації, долучені необхідні для прийняття рішення документи.

Уже 27 років минуло від Чорнобильської катастрофи, але до цього часу надходять звернення громадян щодо встановлення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС вперше. Так, у 2012 році, за статусом учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС вперше звернулося 19 осіб. Всі справи опрацьовані та розглянуті: підтверджено статус 14 особам, відмовлено 3 особам, 2 справи направлено на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України.

У 2012 році статус дружини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, отримали 49 осіб та 109 особам області визначено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з цим громадяни отримали посвідчення осіб, віднесених до першої категорії.

У 1 кварталі 2013 року проведено 6 засідань Комісії на яких розглянуто 163 справи, із них 4 особових справ за результатами перевірок органів Державної фінансової інспекції України. За результатами розгляду були видані посвідчення 146 особам. Скасовано статус 5 особам, на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України направлено 8 справ.

Фінансування програм соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться як з державного так і з обласного бюджету.

У 2012 році з державного бюджету за бюджетною програмою „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виділено кошти на загальну суму 21,6 млн. грн. Кошти передбачені на: доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, виплату підвищених стипендій, оплату додаткової відпустки; компенсацію сім’ям з дітьми, безплатне харчування потерпілих дітей; щомісячну грошову допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування особам віднесеним до І та ІІ категорії; компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю; щорічну допомогу на оздоровлення, компенсацію у випадку звільнення; відшкодування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 р.; оплату проїзду груп дітей до санаторно-курортних закладів.

Фінансування програми „Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Кошти направляються на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, безплатне позачергове (пільгове першочергове) зубопротезування та забезпечення додатковим харчуванням під час лікування у стаціонарах спеціалізованих лікувальних закладів.

Щороку Міністерство фінансів України для області доводить контрольні показники видатків обласного бюджету, обласною владою розглядається питання збільшення фінансування за зазначеною програмою за рахунок коштів обласного бюджету.

Так, у 2013 році контрольними показниками Мінфіну України для області пер6едбачені кошти в сумі 642,1тис. гривень. За рахунок коштів обласного бюджету видатки збільшені на 2,5 млн. гривень. Таким чином, з урахуванням додаткового фінансування затверджені кошти в сумі 3,14 млн. гривень. Слід зазначити, що питання збільшення фінансування за зазначеною програмою вирішується обласною владою протягом останніх 8 років.

Розподіл затверджених коштів у загальній сумі 2868,4 тис. гривень проведено між містами та районами області пропорційно чисельності постраждалих осіб, які мають право на пільги, станом на 01.07.2012, кошти у сумі 276,1 тис. гривень виділені на забезпечення додатковим харчуванням постраждалих осіб у стаціонарах спеціалізованих лікувальних закладів.

Аналіз фінансування пільг на медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розрізі регіонів України свідчить, що протягом останніх років Сумська область посідає перші місця серед регіонів по забезпеченості коштами з розрахунку на 1 особу.

Одним із важливих напрямів соціального захисту є організація оздоровлення та санаторно-курортного лікування постраждалих осіб.

Протягом декількох останніх років санаторно-курортні путівки для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, закуповуються централізовано Міністерством соціальної політики України.

У 2012 році для постраждалих осіб Сумської області Міністерства соціальної політики України виділено 537 санаторно-курортних путівок, із них: 240 для дітей у складі груп, 36 для  дітей віком до 10 років разом з одним із батьків, 69 для дорослих, 192 для дорослих з інвалідністю.

З 01 січня 2013 року набув чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо забезпечення санаторно-курортними путівками”, яким передбачено:

- позачергове (першочергове) щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні;

- право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків.

На цей час прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 27.03.2013 № 261, якою визначено порядок обліку та постановку на чергу постраждалих громадян, терміни оздоровлення, право на безоплатну або пільгову путівку, перелік документів необхідних для отримання путівки.

Міністерством соціальної політики України разом з місцевими органами соціального захисту населення проводиться робота з організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2013 році.

Відповідно до статті 15 Закону „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи”, довідки про період роботи (служби) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заробітну плату за цей період видають підприємства, установи, організації за основним місцем роботи працівника або їхні правонаступники.

Однак переважна кількість державних підприємств, установ, організацій, а також колгоспів і радгоспів, з яких особи, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, були відряджені на ліквідаційні роботи або призвано на військові збори через військові комісаріати для участі в ліквідаційних роботах, на сьогодні ліквідовано, а відповідні документи передано на зберігання в архівні установи.

Враховуючи те, що інстанцій, які могли б видати довідку про заробітну плату, вже не існує і, як наслідок, обчислити пенсію по інвалідності, виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, немає можливості, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 886 від 26 вересня 2012 р. „Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках” для врегулювання питання визначення заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження від 26.10.2012 № 438-ОД „Про обласну комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках”.

Комісія за поданням районних державних адміністрацій та міських рад розглядає письмові заяви громадян України з-поміж інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо видачі довідки про заробітну плату, одержану працівниками за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Для зручності заявник звертається до уповноваженої особи районної державної адміністрації, міської ради (управління праці та соціального захисту населення) за місцем проживання, надавши пакет документів, потрібних для розгляду на комісії, та відповідну заяву.

З початку своєї роботи обласною комісією розглянуто 70 справ, по 63 з яких прийнято позитивні рішення, Найбільшу кількість поданих до розгляду документів надано ліквідаторами містка Суми – 36, решта заяв надійшла від інших міст та районів області.

По 7 справам відмовлено заявникам у видачі довідок. Основними причинами відмови є:

- відсутність інформація про ліквідацію підприємства-правонаступника,

- відсутність даних про населені пункти зони відчуження в яких проводились роботи,

- неможливість визначення збереженого заробітку за місцем роботи,

- невідповідність даним наданих документів з паспортними даними заявників (помилки в написання прізвищ, імен, імен по-батькові)

На сьогодні на розгляді місцевих органах влади перебуває 32 справи, що надійдуть у травні-червні цього року на розгляд обласної комісії.

У 2011 році для забезпечення конструктивного діалогу в області утворена консультативна рада з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. До складу цієї ради входять голови всіх обласних громадських організацій, що опікуються питаннями соціального захисту постраждалих громадян, та керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

У 2012 році проведено 2 засідання. Предметом обговорення стали питання:

- пенсійного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,

- соціального захисту та виконання Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,

- медичного обслуговування постраждалих громадян та їх забезпечення житлом,

- проведення обласних заходів з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи.

З початку цього року проведено 2 засідання, на яких розглянуті питання:

- роботи обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках;

- забезпечення житлом постраждалих громадян у 2012-2013 роках;

- харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих на радіоактивно забруднених територіях області;

- встановлення у районах і містах області пам’ятних знаків (обелісків), присвячених учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,

- запровадження в друкованих, електронних засобах масової інформації рубрики „Питання соціального, правового захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”

Результатом роботи консультативної ради є налагодження діалогу з громадськими організаціями, зменшення кількості звернень до обласної державної адміністрації, вирішення проблемних питань під час їх обговорення.

З метою належного вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в області видано розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 11.04.2013 № 142-ОД „Про обласні заходи, пов’язані з 27-ми роковинами Чорнобильської катастрофи”, яким затверджено відповідні заходи, що відбудуться в усіх містах та районах області.

Заходами передбачено проведення зустрічей з постраждалими особами, їх вшанування, проведення мітингів, різноманітних масових заходів, оформлення тематичних виставок.

 

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates