Календар

< серпня 2013 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Годинник

Ulti Clocks content

.


Ринок праці – створення нових робочих місць
Четвер, 08 серпня 2013, 15:16

Метою цієї статті є потреба звернути увагу роботодавців та потенційних працівників на нове в законодавстві, наголосити на тому, що створювати нові робочі місця вигідно. Закон “Про зайнятість населення”, який набув чинності 1 січня цього року, передбачає підтримати найбільш вразливі верстви населення, дає можливість посилити соціальний захист безробітних, стимулює роботодавців легалізувати діючі та  створювати нові робочі місця, сприяє працевлаштуванню молоді  та створює умови для перенавчання людей, які виявилися неконкурентоспроможними на ринку праці.

        Закон звільняє на рік від сплати єдиного соціального внеску (далі ЄСВ) тих роботодавців, які створюють перше робоче місце для молоді, або працевлаштовують інвалідів і людей старших за 50 років. Покращується перепідготовка кадрів. Уряд надаватиме людям, старшим за 45 років, ваучер для оплати навчання на максимальну суму в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних .

          Для стимулювання роботодавців не тільки до часткової легалізації оплати праці, але і до її підвищення КМУ затвердив порядок компенсації 50 % ЄСВ роботодавцям, які створюють нові робочі місця з зарплатою, яка в три рази перевищує мінімальну.

       Як зазначено на офіційному сайті Президента: “Уряд надає пільги тим, хто працевлаштовує людей. У 2013 році введено пакет законів, які стимулюють створення нових робочих місць. Інвестори, які запускають нове виробництво в Україні, створюючи мінімум 25 нових робочих місць у малому бізнесі і 150 – у великому, отримують податкові пільги. Протягом перших 5 років їх звільнять від сплати податку на прибуток, а наступні 5 років вони будуть платити половину від встановленої ставки цього податку.”

       Нове законодавство стимулює роботодавців легалізувати діючі та створювати нові робочі місця, а це, в свою чергу, дає змогу зменшити тривалість безробіття, поліпшити моральний клімат у суспільстві, достаток населення. Завдяки цьому витрати коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття замість пасивної допомоги – виплати допомоги по безробіттю – підуть на стимулювання роботодавців для створення нових робочих місць.

Одним із пріоритетних завдань в сфері зайнятості населення міста, передбачених у Програмі зайнятості населення м.Шостка на період до 2017 року, є працевлаштування незайнятого населення та безробітних на новостворені робочі місця.

          В 2013 році Програмою передбачено створити 735 нових робочих місць. За січень-червень поточного року створено 643 робочих місця, що склало 87,5 % до річного завдання. За аналогічний період минулого року завдання щодо створення нових робочих місць виконано на 47,2 %.

Найбільшу кількість нових робочих місць створено за рахунок укладання  трудових договорів  між фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками – 471. Юридичними особами створено 64 робочих місця. Зареєструвалися 102 фізичні особи-підприємця. 

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates