Календар

< грудня 2013 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
24 25 26 27 28 29
30 31          

Годинник

Ulti Clocks content

.


Легалізація зайнятості населення та заробітної плати є пріоритетним напрямом роботи сьогодення
Понеділок, 23 грудня 2013, 11:56

Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є “тіньова” зайнятість. “Тіньова” зайнятість по суті спрямована проти людини. Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється “у конвертах”, або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, - не є секретом для більшості громадян.

         Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору - на сьогодні можна без проблем. Але, через таку зайнятість, яку практикують в основному підприємці, соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду – це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов’язками щодо офіційного оформлення своїх працівників. Нерідко прихована зайнятість набуває примусового характеру, особливо коли працівники змушені виконувати додатковий обсяг робіт. У результаті збільшується захворюваність, погіршується якість робіт і робочої сили, руйнується психологія людини-працівника.

         Досить часто підприємці, які використовують найману працю, ведуть подвійний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 8-10 годин на добу та ще і без вихідних, а заробітна плата встановлена лише на рівні 500-600грн. Оплата роботи в надурочний час, у святкові та вихідні дні, взагалі не проводиться. У результаті, перебування працівника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні. Сам підприємець теж буде з часом звертатись за призначенням пенсії. Йому теж доведеться відповідати за своє майбутнє перед самим собою, тому треба зараз платити внески у тому обсязі, який гарантує бажаний її розмір . Все, що “ховається в кишені” на розмір пенсії ніколи не вплине.

         Крім того, несплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу і, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їх сподіванням. Тому, дуже важливо, щоб всі зрозуміли, що платити внески необхідно, бо це не лише кошти, з яких виплачують пенсії, а головне –соціальний захист кожної людини.

       Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення, зареєструвати належним чином трудові відносини з найманими працівниками та відмовитись від виплати зарплати “в конвертах”. Це дозволить зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального і достойного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates