Календар

< лютого 2014 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Годинник

Ulti Clocks content

.


Зміни в чинному законадвстві: Про пенсії за особливі заслуги перед Україною
Вівторок, 18 лютого 2014, 14:15

alt4 квітня 2013 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей», який набув чинності з 1 січня 2014 року.

Згідно з пунктом 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», у редакції, що була чинною до 01.01.2014 р., пенсії за особливі заслуги призначають матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Відповідно до внесених змін із 01.01.2014 р., якщо в разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснював батько, право на пенсію за особливі заслуги надається батькові. При цьому враховують дітей, усиновлених у визначеному законом порядку.

Варто нагадати, що, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам України, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо.

        Пенсію за особливі заслуги встановлюють як надбавку до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із законом, у розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, незалежно від розміру пенсій. Розмір надбавки визначають відповідні комісії залежно від заслуг особи.

У разі коли особа одночасно має право на надбавки, зазначені в кількох пунктах статті 1 Закону, призначають ту надбавку, що є більшою, у максимальному розмірі

Пенсію за особливі заслуги встановлюють із дня звернення щодо призначення пенсії, але не раніше за дату набуття чинності положень закону, що визначає право на таку пенсію. Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами.

Крім того, у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до ст. 1 Закону, непрацездатні члени сім'ї померлого, зазначені у ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на встановлення надбавки до пенсії. Надбавка встановлюється у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім'ї — 70%, двох і більше — 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Станом на 1 лютого 2014 року управлінням праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради прийнято 1 заяву багатодітного батька з усіма необхідними документами для призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 
© 2008 Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Розробник Лелюшкіна О.В. Усі права захищено. Joomla 1.5 Templates